چگونه فونت هایی را انتخاب کنیم که شخصیت برندمان را نشان دهند؟

نحوه انتخاب فونت مناسب برای طراحی یا انتخاب فونت بخشی از طراحی هویت بصری است که بر انتخاب ترکیب های مختلف سبک و اندازه فونت تمرکز دارد. متاسفانه یکی از موارد مهمی که اغلب طراحان هویت بصری به آن توجه نمی کنند روانشناسی فونت ها و تاثیر آن بر روح و روان و احساسات مخاطب است که می تواند تاثیر زیادی در واکنش احساسی کاربران داشته باشد.

تغبفقش

مقدمه:

 

در این مقاله قصد داریم ابتدا مفاهیم اولیه تایپوگرافی و روانشناسی فونت ها را توضیح دهیم تا به شما در طراحی یا انتخاب فونت مناسب برای کسب و کارتان کمک کنیم.

 

 

 تعریف روانشناسی فونت 

 

روانشناسی فونت ها علمی است که به مطالعه چگونگی تأثیر فونت های مختلف بر افکار، احساسات و روان افراد می پردازد. به عبارت ساده تر، می توان گفت که اهمیت اصلی روانشناسی فونت ها این است که به شما کمک می کنند تا بهترین فونت را برای طراحی برند خود انتخاب کنید. فونت ها قدرت و نفوذ زیادی در بین مردم دارند. به عنوان یک طراح یا صاحب کسب و کار، ممکن است فونت را دوست نداشته باشید یا استفاده از آن را حرفه ای بدانید، اما نظر مردم با شما کاملا متفاوت است.

 

به عنوان مثال، اگر لازم است به طور غیرارادی احساسات قوی با نگاه کردن به یک فونت خاص القا شود یا حس نوستالژی به برند القا شود، باید از فونت Comic Sans که مورد نفرت طراحان است استفاده شود. زیرا این فونت حس سرگرمی و بازیگوشی را القا می کند و این احساسی است که به سختی می توان در برابر آن مقاومت کرد زیرا آنها بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مشتریان به این نتیجه رسیده اند. اگر می خواهید فونتی را انتخاب کنید که ارتباط عاطفی بین مخاطبان و طراحی شما ایجاد کند،

 

ابتدا باید روانشناسی فونت را بدانید و از آن در طراحی هویت بصری استفاده کنید. درک این موضوع باعث می شود تصمیمات خود را به نحو بهتر و کارآمدتری در پروژه خود اعمال کنید و نظر و احساس کاربران را به سمت و سوی دلخواه خود سوق دهید. برای مثال فرض کنید در حال طراحی یک پوستر تبلیغاتی، پست در شبکه های مجازی و موارد مشابه با موضوع لباس کودکان هستید و می خواهید این طرح حس هیجان و سرگرمی را در مخاطب ایجاد کند. در این حالت، استفاده از فونت اسکریپت یا فونت گرافیکی بهتر از فونت رسمی sans یا sans serif کار خواهد کرد. فونت های آشنا باعث ایجاد اعتماد می شود. سعی می کنید به آنها اعتماد کنید.

 

در اینجا چند نکته برای انتخاب فونت هایی که نشان دهنده شخصیت برند شما است آورده شده است:

 

برای برندهای رسمی از فونت های serif استفاده کنید. فونت های serif فونت هایی هستند که دارای خطوط نازک تزئینی در انتهای هر حرف هستند. آنها اغلب به عنوان فونت های حرفه ای و قابل اعتماد در نظر گرفته می شوند.

 

برای برندهای غیر رسمی از فونت های sans-serif استفاده کنید. فونت های sans-serif فونت هایی هستند که فاقد خطوط نازک تزئینی در انتهای هر حرف هستند. آنها اغلب به عنوان فونت های مدرن و مینیمالیستی در نظر گرفته می شوند.

 

برای برندهای خلاقانه از فونت های دست نویسی استفاده کنید. فونت های دست نویسی فونت هایی هستند که شبیه به دست خط هستند. آنها اغلب به عنوان فونت های خلاقانه و منحصر به فرد در نظر گرفته می شوند.

 

برای برندهای ظریف از فونت های نازک استفاده کنید. فونت های نازک فونت هایی هستند که دارای خطوط نازک هستند. آنها اغلب به عنوان فونت های ظریف و ظریف در نظر گرفته می شوند.

 

برای برندهای جسورانه از فونت های ضخیم استفاده کنید. فونت های ضخیم فونت هایی هستند که دارای خطوط ضخیم هستند. آنها اغلب به عنوان فونت های جسورانه و قدرتمند در نظر گرفته می شوند.

 

هنگام انتخاب فونت، مهم است که آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای برند شما بهتر است. هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد، بنابراین تا زمانی که فونت هایی را پیدا کنید که شخصیت برند شما را بیان کنند و پیام شما را به طور موثر به مخاطبان شما منتقل کنند، ادامه دهید.

 

 

 

 

لوگو تایپوگرافی

 

 

در اینجا چند نمونه از برندهایی که از فونت ها برای بیان شخصیت برند خود استفاده می کنند آورده شده است:

 

Apple از فونت Helvetica استفاده می کند. Helvetica یک فونت sans-serif مدرن و مینیمالیستی است که اغلب به عنوان فونت قابل اعتماد و حرفه ای در نظر گرفته می شود. این فونت برای برند اپل مناسب است، زیرا برند اپل به دلیل محصولات قابل اعتماد و با کیفیت خود شناخته شده است.

 

Nike از فونت Futura استفاده می کند. Futura یک فونت sans-serif ظریف و مدرن است که اغلب به عنوان فونت جسورانه و قدرتمند در نظر گرفته می شود. این فونت برای برند نایک مناسب است، زیرا برند نایک به دلیل محصولات جسورانه و قدرتمند خود شناخته شده است.

 

Coca-Cola از فونت Spencerian استفاده می کند. Spencerian یک فونت دست نویسی سنتی و ظریف است که اغلب به عنوان فونت شیک و ظریف در نظر گرفته می شود. این فونت برای برند کوکاکولا مناسب است، زیرا برند کوکاکولا به دلیل محصولات شیک و ظریف خود شناخته شده است.

 

همانطور که می بینید، انتخاب فونت هایی که نشان دهنده شخصیت برند شما است می تواند تأثیر زیادی بر احساس و ظاهر برند شما داشته باشد. با کمی آزمایش و خطا، می توانید فونت هایی را پیدا کنید که شخصیت برند شما را بیان کنند و پیام شما را به طور موثر به مخاطبان شما منتقل کنند.

 

 

نتیجه گیری 

اگرچه فونت های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بسیاری از طراحان فقط از فونت های کلاسیک استفاده می کنند. تاثیر فونت بر احساسات با توجه به نمونه هایی از فونت هایی که در بالا بررسی کردیم، شاید برای شما صاحبان مشاغل جالب باشد که فونت می تواند بیشتر از حس بینایی مخاطب تاثیر بگذارد. اینکه فونت چگونه حواس مخاطب را فعال می کند و حافظه را تحریک می کند می تواند به انتقال بهتر پیام کمک کند. 

 

زیباسایت یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای است که می‌تواند به شما کمک کند تا یک فونت مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید .اگر به دنبال طراحی یک وب سایت خوب هستید، زیباسایت گزینه مناسبی برای شما است.

 


نظرات شماهیچ نظری برای این پست وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خود را ارسال می کند

نظر خود را بنویسید

لطفا آدرس ایمیل خود را ارسال کنید

مقاله مرتبط